Sklep

Piasek do piaskowania trawników

Idealna pielęgnacja trawy

16.00393.60

Opis

Nasz piasek do piaskowania trawników to kluczowy element pielęgnacji trawy. Możesz go używać do zagęszczania gleby, wypełniania ubytków w trawniku lub przy układaniu trawników na ważnych obszarach. Zapewni Twojemu trawnikowi równą i zdrową powierzchnię.

Dlaczego powinniśmy piaskować nasze trawniki ?

 • Regeneracja systemu korzeniowego trawy: Piaskowanie trawnika jest niezbędne do regeneracji i prawidłowego rozwoju systemu korzeniowego trawy.
 • Zapobieganie tworzeniu się kałuż: Piaskowanie, poprzez zwiększenie przepuszczalności gleby, zapobiega tworzeniu się kałuż na powierzchni trawnika.
 • Osłabienie struktury mchów i porostów: Piaskowanie wpływa na osłabienie struktury mchów i porostów, które już zdążyły zakwitnąć na murawie.
 • Powstawanie nowych korzeni, rozłogów i pędów trawy: Piaskowanie trawnika przyczynia się do powstawania nowych korzeni, rozłogów i pędów trawy.
 • Poprawa przepuszczalności gleby i jej struktury: Piasek poprawia przepuszczalność gleby i poprawia jej strukturę.
 • Elastyczność trawnika: Dzięki piaskowaniu trawnik staje się bardziej elastyczny.
 • Uzupełnianie nierówności w murawie: Piasek uzupełnia również nierówności w murawie.
 • Zapobieganie zalepieniu zagłębień: Piasek wypełnia zagłębienia stworzone podczas aeracji i wertykulacji trawnika i zapobiega zalepieniu ich glebą, gliną czy skoszoną trawą.
 • Rozluźnienie wierzchniej warstwy w przypadku zbitych, gliniastych gleb: Dzięki piaskowaniu powierzchni trawnika rozluźnia się wierzchnią warstwę w przypadku zbitych, gliniastych gleb.
 • Poprawa kondycji murawy: Powietrze, nawozy odżywcze i woda skutecznie wnikają do bryły, poprawiając kondycję murawy. Także jej powierzchnia zyskuje na równości i sprężystości.
 • Poradnik dotyczący piaskowania

Wybór piasku:

 1. Do pokrycia trawnika używa się najczęściej drobnego piasku kwarcowego o grubości ziaren do 1 mm. W naszej ofercie znajdą Państwo 2 frakcje piasków odpowiednich do piaskowania trawników: 0-0,5mm i 0,5mm-1mm. Unikaj grubego żwiru z kamieniami, który popsuje efekt wizualny i może stanowić zagrożenie dla Twojej trawy i kosiarki. Oferowany przez Nas piasek pozwoli Ci na uzyskanie najlepszych efektów!
 2. Przygotowanie trawnika: Przed rozpoczęciem piaskowania, trawnik powinien być wcześniej skoszony. To ułatwi wniknięcie piasku w podłoże.
 3. Ilość piasku: Na 100 m² trawnika należy użyć 160-240 kg piasku.
 4. Rozrzucanie piasku: Piasek rozrzucamy łopatą równomiernie na całej powierzchni murawy.
 5. Rozgarnianie piasku: Po rozrzuceniu piasku, rozgarniamy go przy pomocy grabi. Można następnie zagrabić cały trawnik, aby piasek rozprowadzić jak najbardziej równomiernie.
 6. Dodatkowe działania: Piaskowanie możemy połączyć również z nawożeniem mineralnym, dodając do piasku nawóz sypki.

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Forma opakowania

0,5 tony – worek BIGBAG, 0,5 tony – worki 25 kg, 1 tona – worek BIGBAG, 1 tona – worki 25kg, Worek 25 kg

Frakcja

0 – 0,5 mm, 0,5 – 1 mm

Waga

1000 kg, 25 kg, 500 kg, Powyżej 1000 kg